Avantgarden - ateliér zahradní tvorby

Poskytujeme návrhy soukromých zahrad i veřejných prostor, od teras po krajinné celky, dále nabízíme autorský dozor i realizaci menších projektů a podle dohody „bdění“ nad Vaší zahradou i v dalších letech po realizaci.

Naší specialitou je důraz na přirozenost každé zahrady. Každá naše zahrada je přírodní zahrada, i když je zároveň designem současná a moderní.

Design + přirozenost = navrhujeme s rozmyslem a s invencí, s ohledem na majitele zahrady, její genius loci, okolí, přírodní podmínky, a navrch také jako životní prostředí pro mnohé živočichy.

Snažíme se, aby žádná naše zahrada nezatěžovala životní prostředí třeba nadměrnou potřebou vody, použitím chemických přípravků, dovozem rostlin z dalekých zemí a podobně.

Promyslíme, čím může Vaše zahrada pomoci i svému okolí - třeba vytvořením různorodých prostředí na ni lze přilákat řadu živočichů. Ti se na oplátku postarají o různé škůdce a vy můžete sedět a pozorovat je při práci. V přírodní zahradě je příroda člověku rovnocenným partnerem, a to se také projeví v pocitu, který člověk v takové zahradě prožívá a který si odnáší, když zahradu opouští. Chceme, aby se Vaše zahrada stala opravdovým libosadem.

Rádi do konceptu zahrneme zajímavé prvky, které se na zahradě vyskytují - starou jabloň nepokácíme, použijeme ji jako oporu pro pnoucí růži.

Výhodou přírodních zahrad jsou také nižší požadavky na údržbu, organické propojení okrasné i užitkové funkce – mnohé pohledné rostliny se dají použít jako podrost, jejich listy jako mulč, jejich květy vyhledávají včely, lze je konzumovat. Dalším přínosem je celá řada pozapomenutých ovocných dřevin i trvanlivých zelenin, jež do zahrad rádi navrhujeme a jež mohou jednoduše obohatit náš jídelníček i vzhled zahrady.

Rádi provádíme renovace starých zahrad, a to městských, předměstských i venkovských. U nich se snažíme nalézt odpovídající styl, který zachová paměť zahrady.

Velkou výzvou a potěšením jsou pro nás návrhy zahrad u historických objektů. Kombinace historických a moderních zahradních a krajinných prvků vyžaduje velkou míru kulturních znalostí, citu pro dané prostředí a vlastní historii krajiny. Proto s námi na vybraných projektech s námi spolupracuje i kulturní ekolog.Kdo jsme - Avantgarden
Copyright © 2012 Avantgarden, Kateřina Karasová, Vlastimil Jílek

Licence Creative Commons