Avantgarden - ateliér zahradní tvorby

26. února 2014 / První díl seriálu o alternativním přístupu k zahradničení i krajině. Každý měsíc přinese jeden článek, jenž by měl inspirovat, jak s rozmyslem založit zahradu a jak o ni pečovat, jak se lze dívat na krajinu kolem nás a jak jí pomáhat. Seriál vznikl pro občanské sdružení Kvetoucí stromy a bude postupně uveřejňován na serveru stromyproplzenec.blogspot.cz. Zkrácená verze bude vycházet také v Radyňských listech neboli místních novinách Starého Plzence.Občanské sdružení Kvetoucí stromy

20. února 2014 / Záměr nejprve částečně vykácet a poté nechat věkem zhynout sto let starý třešňový sad v okolí staroslavné rotundy sv. Petra a Pavla ve Starém Plzenci přiměl před pár měsíci několik milovníků nejen kvetoucích stromů (včetně nás z ateliéru Avantgarden) založit občanské sdružení. Události se již hnuly k lepšímu - zastupitelstvo zavázalo radu města, že sad bude alespoň z části postupně obnovovat. Na jaře se má vysázet prvních deset nových třešní, čehož se ujmou právě Kvetoucí stromy. Hurá!
Více informací o Kvetoucích stromech naleznete na facebooku a zde13. března 2013 / Začíná sezóna boje proti zahradním „škůdcům“ – rozhovor Petra Třešňáka se Stanislavem Komárkem z Respektu č. 34 ze srpna 2010 se věnuje jednomu z těch nejpopulárnějších. Velmi inspirativní čtení!

Bog - Avantgarden
Copyright © 2012 Avantgarden, Kateřina Karasová, Vlastimil Jílek

Licence Creative Commons